Bez osuszaczy MASTER nie usuniemy skutecznie oraz prawidłowo wilgoci z budynku!

Opracowanie: Michał Sokołowski Koordynator Polskiej Grupy Osuszającej na podstawie materiału przekazanego przez Dantherm Sp. z o.o.

OSUSZACZE POWIETRZA MASTER NAJSKUTECZNIEJSZE W WALCE Z NADMIERNĄ WILGOCIĄ 

Problem zbyt wysokiego poziomu wilgoci w budynkach pojawia się w wielu przypadkach gdzie w procesach technologicznych występuje woda. Wilgoć występuje zarówno w nowo budowanych budynkach jak i podczas remontów. Mówimy wówczas o wilgoci technologicznej. Wilgoć nie tylko utrudnia prace budowlane, ale powoduje także rozwój pleśni i niebezpiecznych grzybów w pomieszczeniach. Oczywiście klasycznym przykładem wody budownictwie będą również szkody wodne czyli zalanie.

W przypadku nowo budowanych lub remontowanych budynków potocznie uważa się, że z czasem wszystko samo wyschnie. Oczywiście w sprzyjających warunkach jest to możliwe jednak w bardzo wydłużonym czasie. Należy mieć również  na uwadze, że aby materiały wysychały samoczynnie to powietrze musi być suche. Ponieważ wilgotne powietrze nie odbiera wilgoci. Zgodnie z tym w wilgotnych, zimnych miesiącach żadne mury i posadzki same nam nie wyschną. Również samo podgrzewanie pomieszczeń nie spowoduje wysychania, ponieważ odparowywana wilgoć musi być odebrana i skroplona przez osuszacz. Na wielu budowach gdzie stosuje się tylko nagrzewnice, wchodząc do pomieszczeń można odczuć warunki wysokiej wilgotności oraz zobaczyć wodę skraplającą się na ścianach i oknach. Właśnie ową wodę muszą odebrać osuszacze MASTER.

Dobrym rozwiązaniem jest zapewnienie porządnej  wentylacji i stałej cyrkulacji powietrza. Niestety przy zastosowaniu samej wentylacji proces osuszania nadal będzie bardzo, bardzo wydłużony. Również wietrzenie przez otwarte okna ma sens tylko przy bardzo suchym powietrzu. Pamiętamy przecież, że  starsze technologie budowy domu nie wymagały stosowania osuszaczy. Jednak wówczas nikt nie spieszył się tak jak obecnie aby zamieszkać w domu już po 2 miesiącach od jego wykończenia. Kiedyś domy stały około roku w celu ich wysychania. Dopiero potem następowały dalsze prace wykończeniowe. Również w „starych” technologiach nie przewidywano ocieplenia budynku styropianem oraz szczelnych okien PVC. A przecież to szczelne okna oraz termoizolacja robią z budynku tak zwaną „puszkę” z której wilgoć nigdy sama nie wyjdzie.

Zgodnie powyższym nie uda nam się uniknąć zastosowania osuszaczy w celu dokładnego i przyspieszonego osuszenia budynku. Zastosowanie profesjonalnych osuszaczy powietrza MASTER to podstawa prawidłowego osuszenia budynku. Problemy jakie mogą wyniknąć przez pominięcie prawidłowego procesu osuszania to powstawanie grzybów budowlanych oraz butwienie i korozja materiałów budowlanych. W skrajnych przypadkach może dochodzić do rozwoju chorób u użytkowników budynku oraz do uszkodzenia mebli, podłóg drewnianych i stolarki drzwiowej.

Liderem na rynku profesjonalnych osuszaczy jest firma MASTER, która w swojej ofercie posiada szereg modeli o różnej wydajności. Wszystkie osuszacze powietrza MASTER szybko i skutecznie usuwają wilgoć z pomieszczeń oraz w bezpieczny sposób przyspieszają wysychanie ścian bez obaw o pękanie tynków. W ofercie MASTER dostępne są modele o wydajności od 20 do 80 l/24h np. MASTER DH 752 lub MASTER DH 44. Są proste w instalacji i obsłudze, posiadają wbudowany zbiornik na skropliny, a uchwyty i koła umożliwiają łatwy transport. Większość modeli posiada także licznik roboczogodzin, wbudowany higrostat oraz możliwość podłączenia przewodu do odprowadzenia skroplin metodą grawitacyjną, co pozwala na pracę ciągłą przez całą dobę. Urządzenia MASTER charakteryzują przede wszystkim wysoka jakość komponentów, wytrzymała obudowa oraz duża funkcjonalność, które gwarantują komfortowe użytkowanie i bezawaryjne działanie przez długi czas.

Warto podkreślić, że pracę osuszaczy MASTER można również optymalizować poprzez ogrzewanie pomieszczeń za pomocą przenośnych nagrzewnic MASTER oraz zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza stosując wentylatory MASTER. Właśnie w przypadku zbyt niskich temperatur osuszanie spowalnia się lub może być całkowicie niemożliwe. Podgrzanie budynku nagrzewnicami olejowymi i elektrycznymi MASTER pozwoli na odparowywanie wilgoci z materiałów, która potem odbierana jest i skraplana przez osuszacze MASTER. Natomiast wentylatory MASTER wytwarzając wzmożoną cyrkulację powietrza powodując szybszy odbiór wilgoci z murów oraz posadzek co skutecznie przyspiesza osuszanie.

Przypominamy więc, że aby skutecznie osuszyć budynek musimy stosować prawidłowe technologicznie metody dostosowane do obecnych technologii budowlanych, materiałowych oraz szybkości oddania budynku w ręce lokatorów. Z naciskiem przypominamy, że nie wystarczy samo wietrzenie lub podgrzewanie pomieszczeń. Specjaliści od osuszania dobiorą prawidłową i skuteczną metodę osuszania oraz zestaw sprzętowy potrzebny w określonych warunkach. Reasumując do skutecznego osuszania potrzebna jest odpowiednia temperatura, wentylacja oraz odbiór wilgoci. W przypadku jesieni oraz zimy skutecznym zestawem będzie nagrzewnica, wentylator oraz osuszacz MASTER. Natomiast w przypadku wiosny i lata może wystarczyć osuszacz z wentylatorem w komplecie. Oszczędność na osuszaniu może przysporzyć nam wiele problemów i kosztów już po zamieszkaniu w budynku. Lepiej więc zapobiegać niż naprawiać ponieważ koszty naprawy mogą być wielokrotnie wyższe.

WYPOŻYCZALNIA OSUSZACZY

Prowadzimy wypożyczalnię profesjonalnego sprzętu osuszającego oraz osuszamy z wilgoci technologicznej

POMIARY WILGOTNOŚCI

Pomiary wilgotności do opinii
Wykonujemy pomiary wilgotności materiałów oraz pomieszczeń wraz z pełną dokumentacją

Wypożyczalnia osuszaczy powietrza Polska

CORROVENTA osuszanie podposadzkowe

Wypożyczamy zestawy do osuszania podposadzkowego!

Ile kosztuje osuszanie lub wypożyczenie osuszacza?

Wypożyczenie osuszacza kondensacyjnego od
PLN 50 DOBA
cena zależna od wydajności / czasu wypożyczenia / ilości sztuk
Wypożyczenie osuszacza adsorpcyjnego od
PLN 100 DOBA
Wypożyczenie dmuchawy / wentylatora od
PLN 25 DOBA
cena zależna od wydajności / czasu wypożyczenia / ilości sztuk
Wypożyczenie nagrzewnicy olejowej od
PLN 40 DOBA
cena zależna od wydajności / czasu wypożyczenia / ilości sztuk
Wypożyczenie nagrzewnicy elektrycznej od
PLN 15 DOBA
cena zależna od wydajności / czasu wypożyczenia / ilości sztuk
Wypożyczenie klimatyzera przenośnego od
PLN 100 DOBA
cena zależna od wydajności / czasu wypożyczenia / ilości sztuk
Wypożyczenie przedłużacza elektrycznego od
PLN 15 DOBA
cena zależna od wydajności / czasu wypożyczenia / ilości sztuk
Wypożyczenie zestawu podposadzkowego od
PLN 300 DOBA
cena zależna od wydajności / czasu wypożyczenia / ilości sztuk

TERMOWIZJA BUDYNKÓW

Analiza termowizyjna budynku
Kamera termowizyjna pomoże nam zlokalizować mostki termiczne oraz wycieki

IZOLACJE PRZECIWWODNE

Wytwarzamy hydroizolacje wtórne
Wykonujemy skuteczne izolacje przeciwwodne pionowe oraz poziome metodą iniekcji

USŁUGI OSUSZANIA BUDYNKÓW

Osuszanie budynków po zalaniu
Osuszamy budynki, stropy oraz warstwy izolacyjne posadzki metodą kubaturową oraz podposadzkową

USŁGA LOKALIZACJI WYCIEKU

Lokalizujemy nieszczelności w instalacjach sanitarnych i wodno-kanalizacyjnych wewnątrz budynków oraz mieszkań.
Bez osuszaczy MASTER nie usuniemy skutecznie oraz prawidłowo wilgoci z budynku!
Konstrukcja budynku w tym mury i posadzki mogą być narażone na działanie negatywnego naporu wody.

WYSZUKAJ WYPOŻYCZALNIĘ OSUSZACZY POLSKA

NASZE USŁUGI

Konstrukcja budynku w tym mury i posadzki mogą być narażone na działanie negatywnego naporu wody.
Bez osuszaczy MASTER nie usuniemy skutecznie oraz prawidłowo wilgoci z budynku!

Usługa osuszania budynków

Polskie Stowarzyszenie Technologów Osuszania i Przeciwdziałania Korozji Budynków

Jesteśmy Partnerem Polskiego Stowarzyszenia Technologów Osuszania i Przeciwdziałania Korozji Budynków w zakresie wspólnego budowania świadomości związanej z potrzebą osuszania i odgrzybiania budynków. Wspólnie walczymy z tak zwanym Syndromem Chorego Budynku i wspólnie tworzymy standardy osuszania. Wielu Partnerów sieci franczyzowej Polska Grupa Osuszająca jest Członkami Stowarzyszenia.

KOSZTORYSUJEMY W KATALOGACH NAKŁADÓW RZECZOWYCH

Wykonujemy kosztorysy po szkodach wodnych oraz inne kosztorysy budowlane
Program do kosztorysowania Kobra, jako pierwszy w kraju program w pełni obsługuje metodę kalkulacji szczegółowej podanej w „Powszechnych standardach kosztorysowania” (wg „formuły ceny jednostkowej zmodyfikowanej”) opublikowanej przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Komitet Ekonomiki Budownictwa, wydawnictwo: WACETOB Warszawa, wyd. I 2015 rok.

EKSPERCI OD OSUSZANIA BUDYNKÓW

Polska Grupa Osuszająca to Partnerska sieć firm związanych z osuszaniem i odgrzybianiem budynków. Każdy oddział reprezentowany jest przez przedstawiciela Grupy, który jest przeszkolonym specjalistą z doświadczeniem w branży. Profesjonalnie wspieramy poszkodowanych klientów, likwidując szkody wodne przy pomocy nowoczesnych technologii. W oddziałach naszej Grupy znajdziecie Państwo wypożyczalnie osuszaczy oraz inne urządzenia związane z osuszaniem i odgrzybianiem budynków. Nasi specjaliści chętnie pomogą Państwu zdiagnozować problem za pomocą urządzeń pomiarowych w tym higrometrów oraz kamer termowizyjnych. 

Wszyscy wiemy, że życiodajna woda jest niezbędna w naszym funkcjonowaniu. Nasz organizm nie może funkcjonować bez wody. Przedmioty codziennego użytku nie mogły być wykonane bez minimalnej ilości wody. Jednak wszystko musi pozostać w równowadze ponieważ przekroczenie pewnych granic może być niebezpieczne dla naszego zdrowia a nawet życia. Woda może uprzykrzyć nam życie i zniszczyć cały nasz dorobek. Woda jest też główną przyczyną powstawania pleśni i grzybów w budownictwie. Widzimy więc, że wilgoć może mieć wpływ na nasze zdrowe i powodować choroby z rakiem włącznie. 

Wobec tego wspólnie z producentami oraz innymi podmiotami aktywnie promującymi zdrowe życie w zdrowym otoczeniu bez wilgoci i pleśni, promujemy produkty i usługi związane z wytworzeniem prawidłowego mikroklimatu w naszym otoczeniu. Jak wszyscy wiemy woda jest życiodajna jednak wilgoć i grzyby w budownictwie to już problem zarówno materiałowy jak i zdrowotny. 

Polska Grupa Osuszająca współpracuje z producentami sprzętu osuszającego, pomiarowego oraz z producentami chemii do odgrzybiania i tworzenia izolacji przeciwwilgociowych. Stałe podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowej wiedzy w dziedzinie osuszania oraz odgrzybiania budynków powoduje, że jesteśmy w stanie udzielić Państwu profesjonalnej pomocy.

Wspieramy również programy oraz inicjatywy Rządowe. Jesteśmy Partnerem Karty Dużej Rodziny udzielając rabatu 20% na nasze usługi posiadaczom Karty!

Polska Grupa Osuszająca jest Partnerem Strategicznym wielu producentów z branży osuszania, hydroizolacji i renowacji budynków oraz producentów technik pomiarowych. Tworzymy również kooperacje partnerskie z innymi podmiotami z branży osuszania. Są to między innymi najlepsi producenci osuszaczy w tym DANTHERM, AERIAL, MASTER, CORROVENTA, TROTEC oraz producenci izolacji jak REMMERS i SkamoWall.

NASI PARTNERZY STRATEGICZNI

 

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW